REKLAM

2018; MERKEZEFENDİ’DE VİZYON PROJELERİN AÇILIŞ YILI OLDU

298 defa okundu , kategorisinde, 31 Ara 2018 - 18:54 tarihinde yayınlandı
2018; MERKEZEFENDİ’DE VİZYON PROJELERİN AÇILIŞ YILI OLDU
reklam

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 2018 yılının Merkezefendi’de vizyon projelerin açılışlarının yapıldığı dolu dolu bir yıl olarak geçtiğini söyledi. Başkan Subaşıoğlu, “2018 yılının ilk günlerinde söylediğimiz ‘Bu yıl vizyon projelerimizin açılış yılı olacaktır’ sözümüzü gerçekleştirdik. İlçemize yakışan vizyon projelerimizi tek tek hizmete sunduk. Biliyoruz ki, Merkezefendili hemşerilerimiz her şeyin en iyisine layıktır” dedi. Yapısal ve sosyal projeleriyle adından sıkça söz ettiren ve Merkezefendi’ye yaptığı hizmetler vesilesiyle ortaya çıkan başarılarını ödüllerle süsleyen Merkezefendi Belediyesi, yine dopdolu bir yıl geçirdi. 2018 yılında birçok projesini Merkezefendililerin hizmetine sunan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, açılışlar yılı olarak ilan ettiği 2018’i değerlendirdi. Başkan Subaşıoğlu, Merkezefendi Belediyesi olarak gece gündüz çalıştıklarını ve projelerle dolu bir yıl geçirdiklerini söyledi. ‘Sağlık, Mutluluk, Kardeşlik’ teması çerçevesinde ‘Merkezefendililerin memnuniyeti her şeyin üstündedir’ anlayışı ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Subaşıoğlu, 2019 yılında da aynı karar ve azimle çalışacaklarını belirtti. Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi olarak geride bıraktığımız 2018 yılını ‘Vizyon Projelerin Açılış Yılı’ olarak ilan etmiştik. Hem belediyemiz hem de vatandaşlarımız adına tarihe not düşülen bir yıl oldu. Öyle ki, yılın hemen başında yoğun bir katılımla Bereketler Toplantı ve Sergi Salonumuzun açılışını gerçekleştirdik. Bu projemize baktığınızda çok yerinde bir proje olduğunu görmek mümkündür. Çünkü şimdilerde Denizlimizde tüm önemli toplantılara, sergilere ve çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapıyoruz. On binlerce Denizli ve ilimiz dışından gelen misafirimizi ağırladık. Ardından da Ornaz Vadimiz var. Ramazan ayı içerisinde açılışını gerçekleştirdiğimiz Ornaz Vadimizde kurduğumuz iftar sofrasında on binlerce hemşerimizle orucumuzu açmıştık. Baştan aşağı yenilediğimiz Ornaz Vadisi’nde giriş meydanı, oturma ve dinlenme alanları, yürüyüş ve gezinti yolları, bisiklet ve koşu yolları, fitness alanları, ATV parkuru, otopark alanları, dere kıyısında bulunan kıyı yolu, kıyı terasları gibi mekânlar yer alıyor. Ornaz Vadisi, doğal yapısı ve bitki çeşitliliği ile çeşitli aktivitelerin merkezi olurken, dinlenmeye ve spor yapmaya doyulamayacak bir doğa parkı haline geldi. Bu açılışımızın ardından Aybüke Yalçın Yürüyüş Yolumuz vardı. Bilindiği üzere Batman’ da şehit edilen Aybüke Yalçın öğretmenimizin ismini 1200 Evler’de hizmete sunduğumuz yürüyüş ve bisiklet yolumuza verdik. Öğretmenimizin adını burada yaşatıyoruz” dedi.

“MERKEZEFENDİ’Yİ SANATIN VE KÜLTÜRÜN MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

Başkan Subaşıoğlu, açıklamalarında Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı’na ayrı bir parantez açtı. MKM’nin kültürün ve sanatın Denizli’deki merkezi olması için yoğun bir çaba sarf ettiklerini ifade eden Başkan Subaşıoğlu, “Ağustos ayının sonunda açılışını gerçekleştirdiğimiz Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayımız bizim için çok önemli. Hemşerilerimizin de buraya büyük bir ilgisi olduğunu görüyoruz.  Tüm Denizlili, Merkezefendili hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu projemiz 2017 yılında İstanbul’da düzenlenen ‘Sign Of The City Awards’ın ‘En İyi Hizmet Yapıları’ kategorisinde ‘Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ ödülüne layık görülmüş ve ilimize Oscar ödülü getirmişti. Şimdi burası konferanslardan tiyatroya, sergilerden, nikâh törenleri ve sahne gösterilerine kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor” dedi.

EĞİTİME VERİLEN BÜYÜK DESTEK

Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun kazandırılmasıyla eğitime verilen dev destekleri de anlatan Başkan Subaşıoğlu, “Eğitimde marka olmayı hedeflediğimiz bu okulumuz devrim niteliği taşıyor. Vizyon projelerimiz arasında yer alan okulumuza bu yıl sınavla 90 öğrencimizi aldık. Fen ve Sosyal Bilimler liselerinde ne görülüyorsa bu okulumuzda da aynı dersler yer alıyor. Milli ve manevi değerlere bağlı, hem de dünyayla barışık, fen bilimleri konusunda uzman neslin yetişmesini hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“ENGELSİZ YAŞAM AKADEMİMİZİ AÇTIK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, engelli bireylere yönelik bölgenin ilk ve tek sosyal yaşam tesisi niteliğini taşıyan Engelsiz Yaşam Akademisi’nin de yoğun bir katılımla açıldığını söyledi. Başkan Subaşıoğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde de ilçemize kazandırdığımız Engelsiz Yaşam Akademisi’nin açılışını yaptık. Yine Merkezefendili hemşerilerimizin yoğun bir katılımıyla gerçekleştirdik. Bu projemiz de Nevşehir’de düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin ‘En İyi Uygulama Yarışması’nda ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde Türkiye 1. si olmuştu. İçerisinde halı-kilim atölyesinden tutun, market reyon atölyesine, otel odası düzenleme atölyesinden berber atölyesine kadar birçok imkân yer alıyor” ifadelerine yer verdi.

“HEP BİRLİKTE BAŞARDIK”

Başkan Subaşıoğlu, 2019 yılında da Merkez Kütüphanenin açılışını yapacaklarının müjdesini verdi ve farklı mimarisiyle dikkat çeken kütüphanenin hizmete sunulması için gün saydıklarını söyledi. Subaşıoğlu, “Merkezefendi ilçemize birçok sosyal ve yapısal proje kazandırdık. İlçemizi vizyon ilçe yapacağız demiştik. Şimdi hızla vizyon ilçe yolunda ilerliyoruz. Hep birlikte başardık” dedi.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz