REKLAM

5 İLÇEDE VAHŞİ DEPOLOMAYA SON!

281 defa okundu , kategorisinde, 20 Eki 2018 - 12:15 tarihinde yayınlandı
5 İLÇEDE VAHŞİ DEPOLOMAYA SON!
reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tavas, Kale, Beyağaç, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinde toplanan evsel katı atıkların bir araya toplanıp bertaraf edileceği Katı Atık Bertaraf Tesisi inşasını tamamlayarak hizmete aldı. Toplam 5 ilçenin günlük 70 ton katı atığı tesiste bertaraf edilerek vahşi depolamanın önüne geçiliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tavas, Kale, Beyağaç, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinde toplanan evsel katı atıkların bir araya toplanıp bertaraf edileceği Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisi kısa süre önce hizmete alındı. Tesis ile Tavas, Kale, Beyağaç, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinde toplanan evsel katı atıkların vahşi depolamasına son verildi. Yaklaşık 100.000 metrekarelik alan üzerine kurulan tesise; Tavas, Kale, Beyağaç, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinden toplanan günlük 70 ton evsel katı atık getirildiği ifade edildi. Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin hizmete alınması ile söz konusu ilçelerde evsel katı atıkların vahşi depolamasına son verildi.

DCIM100MEDIADJI_0286.JPG

Çöpler ekonomiye geri kazandırılıyor

Projenin hayata geçmesi ile söz konusu ilçelerden tesise karışık olarak getirilen evsel katı atıklar ve evsel nitelikli endüstriyel atıklar Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisi bünyesinde düzenli depolama suretiyle bertaraf edilmeye başlandı. Ambalaj atıklarının ekonomiye geri kazandırıldığı kaydedilen tesis ile katı atıkları vahşi depolayan Tavas, Kale, Beyağaç, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerinde oluşan insan ve çevre sağlığını tehdit eden riskler de ortadan kalktı.

“Hem insan ve çevre sağlığına, hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz”

“Türkiye’nin en temiz kenti Denizli” unvanına yakışır çalışmalar içerisinde olduklarını kaydeden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Katı Atık Bertaraf Tesisi ile gelecek nesillere yaşanılabilir bir kent bırakmak adına önemli bir adım atıldığını söyledi. Başkan Osman Zolan, “Vahşi depolamadan, düzenli depolamaya geçerek gelecek nesillere yaşanılabilir, sağlıklı ve temiz bir kent bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda 5 ilçemizin evsel katı atıklarını tek bir noktada toplayıp bertaraf ederek, hem insan ve çevre sağlığına hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

 

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz