REKLAM

BU PROJELER PAMUKKALE’Yİ UÇURUR

337 defa okundu , kategorisinde, 07 Mar 2019 - 17:41 tarihinde yayınlandı
BU PROJELER PAMUKKALE’Yİ UÇURUR
reklam

Cumhur İttifakının AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, yeni dönemde gerçekleştirecekleri projeleri “Yepyeni Bir Pamukkale için, Tabi Ki Avni Örki” sloganıyla kamuoyuna duyurdu. “Denizlimizin göz bebeği Pamukkale ilçemiz için büyük hedeflerle yepyeni bir hizmet yolculuğuna başlıyoruz” diyen Başkan Adayı Örki’nin 9 başlıkta açıkladığı projeleri büyük ses getirdi. Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, yeni dönemde gerçekleştirecekleri projelerin tanıtım toplantısını “Yepyeni Bir Pamukkale için, Tabi Ki Avni Örki” sloganıyla gerçekleştirdi.

Anemon Otel’de düzenlenen toplantıya AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, eşi Nur Örki, anne ve babası Aliye-Mehmet Örki, MHP MYK Üyesi Gülay Özcan, MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, BBP Denizli İl Başkanı İlhami Çiçek, AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, ilçe belediye başkanları, Cumhur İttifakı’nın AK Partili ve MHP’li belediye başkan adayları ve meclis üyesi adayları, partililer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş ve siyaset dünyası ile sevenleri katıldı.

“Pamukkale ilçemiz benim için ana kucağı, baba ocağı…”

Selamlama konuşmalarının ardından projelerini anlatmak için sahneye çıkan Başkan Adayı Örki, “Aşkımız, sevdamız dediğimiz Pamukkalemizin yürekli insanları, hoşgeldiniz sefalar getirdiniz” dedi. Projelerini Regaip Kandili’nde açıklamanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Örki, “Denizlimizin gözbebeği Pamukkale ilçemiz benim için ana kucağı, baba ocağı… Beni geleceğe hazırlayan, anam babam yurt dışındayken bana analık-babalık yapan büyüklerimizin yaşadığı Pamukkale.

Rabbim nasip etti Pamukkale’ye hizmetkar olmak için yollara düştük, Cumhur İttifakının adayı olarak yola çıktık” dedi. Cumhur İttifakının mimarı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’den “Allah razı olsun” diyen Örki, “Çıktığımız bu yolculukta en büyük gücümüz sizlerin destek ve duası. Pamukkale İlçemiz hakikaten Allah’ın bir lütfu. Pamukkale travertenleri dünyanın gözbebeği, hemen yanı başımızdaki Karahayıt’ın şifalı kırmızı suyu. Bizim ilçemiz; turizmde dünyada nam yapmış, tarımda Denizli’nin lokomotifi, üniversitemiz eğitim alanında ülkemizin göz bebeği, kültürel ve doğal muhteşem güzelliklerimiz var” dedi.

“İlk işimiz gönül belediyeciliği”

Örki, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz projelerimizi düşünürken Pamukkalemizin öne çıkan özelliklerini göz önünde bulundurduk. Birçok yerde dolaştık, göreve geldiğimiz her makamda her yeri karış karış dolaştık. Şimdiden sonra da yapacağımız çalışmalarla sizlerin yüzünü güldüreceğiz. İnsanlarımızın yüzünü güldürecek projelerimizle sizlerin yanında olacağız. Birinci sıradaki işimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘gönül belediyeciliği’ olacak. Enerjik ve dinamik bir şekilde sizlerin hizmetinde olacağız.” Örki’nin ses getiren 9 başlıkta sıraladığı projeleri şöyle:

PAMUKKALE VİZYON PROJELER

GENÇLİK MERKEZİ

KAPALI SPOR SALONU

EĞİTİME BÜYÜK KATKI

AMATÖR SPORLAR KOMPLEKSİ

ALZHEIMER GÜNDÜZ BAKIM EVİ

SU OYUNLARI PARKI

MİNİA PAMUKKALE

2 ADET KATLI OTOPARK

AT ÇİFTLİKLERİ

15 ADET KAPALI PAZARYERİ

DÜĞÜN SALONLARI

KAPALI YÜZME HAVUZU VE SPOR KOMPLEKSLERİ

EĞİTİM PROJELERİ

10 ADET ÇOCUK KREŞİ

TEKNOLOJİ VE UZAY PARKI

ANAOKULLARI

TRAFİK EĞİTİM PARKI

KODLAMA VE ROBOTİK EĞİTİM PORTALI

ÜCRETSİZ EĞİTİM GEZİLERİ

ÇOCUK MECLİSLERİ VE KATILIM MERKEZLERİ

TURİZM PROJELERİ

TERMAL SAĞLIK TURİZMİNE TAM DESTEK

KAMP VE KARAVAN TURİZMİNİN YENİ MERKEZİ

PAMUKKALE’YE YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİSTİ

BALON TURİZMİ

PAMUKKALE – KARAHAYIT İNFORMASYON MERKEZİ

ÜCRETSİZ MÜZE GEZİLERİ

ULUSAL VE ULUSLARARASI FUARLARA TAM DESTEK

ATV GÜZERGAHLARI VE SAFARİ TURLARI

YAŞAM PROJELERİ

TAZİYE EVLERİ

MAHALLE KONAKLARI

ÇAY – ÇORBA VE ÇAMAŞIRHANE MERKEZİ (3Ç)

YAŞLILARIMIZ İÇİN SOSYAL YAŞAM MERKEZLERİ

UYUŞTURUCU İLE ETKİN MÜCADELE

ÇOCUK SOKAKLARI

ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ

KONUŞAN BASTON

GLUTENSİZ KAFE

YENİ NESİL BELEDİYECİLİK

KÜLTÜR SANAT PROJELERİ

AÇIK HAVA SİNEMALARI

PAMUKKALE KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ

SANAT PARKLARI

PAMUKKALE ORKESTRASI

KÜLTÜR GEZİLERİ

YEŞİLYEŞİL ALAN / ÇEVRE PROJELERİ

BOTANİK PARK

ENGELSİZ PARKLAR

TERTEMİZ BİR PAMUKKALE

HER MAHALLEYE PARK

SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİM TESİSİ

KEDİ – KÖPEK EVLERİ VE SU PINARLARI

EKONOMİ PROJELERİ

YÖRESEL ÜRÜNLER SATIŞ PAZARI

MARKA VE AR-GE ÇALIŞMALARI

20 FARKLI BRANŞTA MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

TARIM, TİCARET VE TURiZM KONSEYİ

6 FARKLI DİLDE YABANCI DİL KURSU

TURİST REHBERLİĞİ KURSLARI

KENT KİMLİĞİ PROJELERİ

ÖRNEK ÜST YAPI ÇALIŞMALARI

TARİHİ VE TURİSTİK SOKAK PLANLAMALARI

KARAHAYIT KENT MEYDANI DÜZENLEMESİ

KARAHAYIT KIRMIZI SU DÜZENLEMESİ

TARİHİ YAPILARIN RESTORASYONU

KARAHAYIT – PAMUKKALE SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMASI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

SPOR PROJELERİ

100 ADET SPOR SAHASI

ENGELSİZ YÜZME HAVUZLARI

KOŞU VE BiSiKLET YOLLARI

BMX – BİSİKLET SPORLARI PARKI

20 BİN ÇOCUĞA ÜCRETSİZ SPOR KURSU

10 BİN BAYANA ÜCRETSİZ SPOR KURSU

“Her gün taş üzerine taş koyuyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Şükürler olsun, geriye dönüp baktığımızda Denizlimizde ortaya koyduğumuz çok eser var. Her gün taş üzerine taş koyuyoruz, dertlere derman oluyoruz” dedi. Türkiye’de gönül belediyeciliğinin 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla başladığını belirten Başkan Zolan, “Cumhurbaşkanımız o zaman hizmetkarlığın, belediyeciliğin ne olduğunu tüm Türkiye’ye gösterdi. 2004 yılında ise aynı belediyecilik anlayışı Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci döneminde Denizli’de başladı. 2011 yılında ise bu görevi bizler devraldık. Bu hizmet kervanında çok şükür bir ve beraber Denizlimize güzellikler kattık, inşallah vatandaşlarımızın teveccühü ile katmaya da devam edeceğiz” dedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz