REKLAM

BU TESİS TAVAS’A YAKIŞTI

385 defa okundu kategorisinde, 30 May 2018 - 15:24 tarihinde yayınlandı
BU TESİS TAVAS’A YAKIŞTI
reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezi ve 4 ilçede yaptığı 7 kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksinden biri olan Tavas Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi tamamlandı. Kısa süre sonra açılışı gerçekleşecek dev tesiste, kapalı yüzme havuzları ile birlikte,  1 halı saha, 2 basketbol sahası, 2 badminton sahası, 1 tenis kortu ve yürüyüş parkuru bulunuyor.

“Denizli merkezde ne varsa ilçelerde de o olacak” sloganı ile yola çıkan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın kent merkezi ve Tavas, Acıpayam, Çivril ve Honaz olmak üzere 4 ilçede hayata geçirdiği 7 kapalı yüzme havuzu ve spor komplesinden biri olan Tavas Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi tamamlandı. 13 bin 720 metrekare inşaat alanına sahip Tavas Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 1 adet eğitim havuzu bulunuyor. 2 adet çok amaçlı salon, kafeterya, idari alan, 2 antrenör odası, doktor odası, 2 adet soyunma odası ve engelli tribününün yer aldığı dev komplekste yüzme sporunun yanında farklı spor dallarının da yapılacağı 1 adet halı saha, 2 adet basketbol sahası, 2 adet badminton sahası, 1 adet tenis kortu ve yürüyüş parkuru bulunuyor.

Kısa süre içerisinde açılışı yapılacak dev kompleks Tavas ilçesi ile birlikte bölgeye hizmet verecek. Kapalı yüzme havuzunda verecekleri yüzme kursu ile birlikte pilates, zumba, masa tenisi gibi birçok salon sporu dalında da kurs vereceklerini tüm bunların yanında futbol, basketbol, badminton ve tenis için 6 adet de saha yaptıklarını vurgulayan başkan Osman Zolan, “7’den 70’e tüm vatandaşlarımız burada spor yapacak, sevdikleri ile birlikte çok güzel vakit geçirecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz