REKLAM

BÜYÜKŞEHİR AŞÇILARI DERECE YAPTI

271 defa okundu , kategorisinde, 28 Kas 2018 - 17:35 tarihinde yayınlandı
BÜYÜKŞEHİR AŞÇILARI DERECE YAPTI
reklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi Aşçılık Kursu’nda eğitim gören kursiyerler Gaziantep ve Alanya’da düzenlenen yöresel yemek yarışmalarından dereceyle döndü. Türkiye’nin farklı illerinde Denizli’nin yöresel tatlarını tanıtan lezzet elçilerinden Denizli Büyükşehir Belediyesi Aşçılık Kursu Eğitmeni Metin Ayhan Yiğit ise Altın Kepçe ödülü aldı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin meslek edindirme kurslarından olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Aşçılık Kursu kursiyerleri eşine az rastlanır başarılar elde ediyor. Aldıkları eğitimlerin ardından Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde hünerlerini sergileyerek Denizli’nin yöresel tatlarını tanıtan lezzet elçileri katıldıkları yemek yarışmalarından madalyalarla dönüyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Aşçılık Kursu’nda eğitim gören Muhsin Yankayış ve Ayşe Yankayış Gaziantep’te düzenlenen gastronomi fuarına katıldı. Yöresel yemekler yarışmasında kavun dolması ve etli gevrek yemekleri yapan baba-kız ikilisi 2 gümüş madalya kazandı.

ALTIN KEPÇE ÖDÜLÜ

Alanya’da düzenlenen gastronomi fuarında ise yine yöresel yemekler yarışmasına katılan kursiyer Emine Yılmaz, Gül Petek ve Özge Güner de çaput aşı, kavun dolması ve çıtır muhallebi yemekleri ile üç gümüş madalya kazandı. Aynı yarışmada Denizli Büyükşehir Belediyesi Aşçılık Kursu Eğitmeni Metin Ayhan Yiğit ise onursal jüri üyesi olarak altın kepçe ödülüne layık görüldü.

BAŞKAN OSMAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Aşçılık Kursu Eğitmeni Metin Ayhan Yiğit, yoğun bir öğrenci potansiyeli ile her dönem 4’er aylık kurslar düzenleyerek, Denizli’nin yöresel tatlarını öğrettiklerini söyledi. Denizli Büyükşehir Belediyesinin meslek edindirme kursları ile aşçı yetiştirdiklerini ifade eden Yiğit, “Hem gastronomi alanında kursiyerlerimizi hazırlıyoruz hem de yöresel yemeklerimizin geleceğe aktarılmasına katkı sağlıyoruz. Bizlerden desteklerini hiç esirgemeyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz