REKLAM

DENİZLİ’DE YAVAŞ FORMÜLÜ

320 defa okundu , kategorisinde, 14 Oca 2019 - 11:04 tarihinde yayınlandı
DENİZLİ’DE YAVAŞ FORMÜLÜ
reklam

CHP’de kritik Parti Meclisi toplantısı öncesi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Pazar günü olmasına rağmen CHP Genel Merkezi’ne geçerek, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile bir araya geldi. Dün gerçekleşen kritik zirvede Torun, belediye başkanı adaylarıyla ilgili yapılan kamuoyu araştırmaları konusundaki dosyalarla toplantıya katıldı. Oğuz Kaan Salıcı ise, örgütlerden aday adayları konusunda kendisine ulaşan görüş ve önerileri kapsayan dosyaları toplantıda masaya koydu.

DENİZLİ’DE YAVAŞ FORMÜLÜ

Toplantıda, İYİ Parti’nin ısrarla CHP’den talep ettiği Denizli’nin Pamukkale ve Buldan,Muğla’nın Bodrum, Ankara’nın Etimesgut, İstanbul’da Üsküdar gibi ilçelerin yer aldığı dosyalar da hazır tutuldu. CHP Yönetiminin, bu ilçelerin İYİ Parti’ye bırakılması yerine, Ankara’da Mansur Yavaş olayında olduğu gibi İYİ Parti ile üzerinde mutabakata varılacak isimlerin CHP’den aday gösterilmesi seçeneği üzerinde durduğu öğrenildi.

ADAYLAR AÇIKLANABİLİR

CHP Genel Merkezinde gerçekleşen üçlü zirve sonrasında CHP ve İYİ Parti temsilcileri bugün bir araya gelecek ve üzerinde anlaşılan ilçelerle ilgili CHP PM toplantısında karar alınacak ve adaylar açıklanacak. Denizli’de henüz adayı açıklanmayan Honaz, Kale, Bayağaç, Çameli, Baklan, Babadağ, Tavas, Çal ve Çardak için karar verilecek. Bu ilçelerden Çardak ve Çal’da seçimlere İYİ Parti çatısı altında girilmesine kesin gözüyle bakılırken, yine Beyağaç, Çameli, Kale ve Babadağ’ın da İYİ Parti’ye bırakılması gündemde. Tavas ilçesinde ise aday CHP’den olacak.

3 İLÇE TARTIŞMALI

Denizli’de Pamukkale, Buldan ve Honaz ile ilgili görüşmeler tamamlandı. Bugün yapılması beklenen Oğuz Kaan Salıcı-Musavvat Dervişoğlu görüşmesinde bu 3 ilçe ile ilgili karar alınacak, çözüm bulunamazsa son kararı Genel Başkanlar verecek.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz