REKLAM

DENİZLİ’Nİ YENİ VEKİLLERİNİ TANIYALIM

348 defa okundu , kategorisinde, 25 Haz 2018 - 17:03 tarihinde yayınlandı
DENİZLİ’Nİ YENİ VEKİLLERİNİ TANIYALIM
reklam

Denizli’nin 8 yeni milletvekili belli oldu. Yeni vekillerden üçü avukat, ikisi esnaf, diğerleri ise Bürokrat, iktisatçı ve mühendislik mesleklerini icra ediyor. İşte vekillerin biyografisi;

CAHİT ÖZKAN

Denizli Çivril’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini tamamladı. Londra’da Hukuk İngilizcesi öğrenimi gördü. Kocaeli Üniversitesi’nde Özel Hukuk, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları  alanında yüksek lisans yaptı. AK Parti Şişli İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2007 – 2011 Genel Seçimlerinde Milletvekili adaylığı, 2015, 1 Kasım seçimlerinde 26. Dönem Denizli Milletvekili seçilen Özkan, AK Parti MKYK Üyesi. İngilizce ve Arapça bilen Özkan, evli ve 3 çocuk babası.

ŞAHİN TİN

1966 Yılında Denizli’nin Serinhisar İlçesi’nde doğdu. Sanayici olan Tin, İşletme Fakültesi mezunu. Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif olarak görev aldı. Kurucuları arasında yer aldığı AK Parti Denizli İl Teşkilatı’nda 3 dönem İl Başkanı olarak görev yaptı. 1 Kasım 2015 Seçim sonuçlarına göre 26. Dönem Denizli Milletvekili olarak TBMM’ye girdi. TBMM 26. Yasama Dönemi’nde; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Katip Üyeliği görevini yürüttü. İyi düzeyde İngilizce bilen Şahin Tin, evli ve 2 çocuk babası.

AHMET YILDIZ

1964 yılında Bozkurt – Denizli’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Yıldız; kariyerine Dışişleri Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı görevi ile başlarken, daha sonra birçok ülkede elçi, ataşe, başkatip, konsolos, başkonsolos, Dışişleri Bakanlığı Protokol Diplomatik İşlemler Dairesi, Dışişleri Bakanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı Bilim Dairesi Başkanlığı, Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığı – Dış Politika Danışma Kurulu Üyesi, Dışişleri Başdanışmanı ve Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yıldız İngilizce ve Arapça biliyor. Evli ve 3 çocuk babası.

NİLGÜN ÖK

1976 yılında Denizli’de doğdu. 1999 yılında Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Yurt dışında master yaptı. Daha sonra Denizli’ye dönerek, aile şirketinde çalıştı. 2009 – 2014 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi seçildi, ardından Belediye Başkan Yardımcısı olarak 5 yıl Denizli Belediyesi’nde görev aldı. 2018’de Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. İngilizce bilen Ök, evli ve iki kız çocuğu annesi.

GÜLİZAR BİÇER KARACA

20 Eylül 1967’de Denizli’de doğdu. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Kınıklı Belediye Meclis Üyeliği, Denizli Barosu Genel Sekreterliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi Başkanlığı yaptı. Orta düzeyde Almanca bilen Karaca, evli ve 1 çocuk annesi.

KAZIM ARSLAN

1954 yılında Tavas’ın Solmaz Kasabası’nda doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1984-1989 yılları arasında SODEP İl Yönetim Kurulu Üyeliğine, 1989’da SHP İl Sekreterliğine, 1991’de SHP İl Başkanlığına seçildi. 1992’de açılan CHP’nin il başkanı olan Arslan, 1979-1999 arasında 20 yıl avukat olarak çalıştı. Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanlığı, Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği Denizli Şube Başkanlığı yaptı. 26. Dönem Denizli Milletvekili olarak TBMM’ye girdi. Arslan,evli, 2 çocuk ve 2 torun sahibi.

TEOMAN SANCAR

Denizli’de doğdu. Cumhuriyet İlkokulu, Merkez Ortaokulu, Denizli Lisesi ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde okudu. 1994 Yılında Ticaret hayatına atıldı. 24 yıldır birçok STK’da görev yaptı. CHP İlçe Delegeliği, İl Delegeliği, Kurultay Delegeliği, Belediye Meclis Üyeliği, İmar Komisyonu, Bütçe Plan Komisyonu ve Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkan vekili görevlerinde bulundu. 2015-2017 yılları arasında CHP Denizli İl Başkanlığı görevinde bulundu. Evli ve iki çocuk babası.

YASİN ÖZTÜRK

1972 yılında Denizli Çivril’de doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Çivril’de yaptı. Üniversite tahsilini 9 Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakultesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamladı. PAÜ Tekstil Meslek Yüksekokulu’nu da bitiren Öztürk, daha sonra çeşitli sektörlerde çalıştı. Siyasete üniversite yıllarında başlayan Öztürk, MHP Çivril İlçe Başkanlığı ve MHP İl Başkanlığı yaptı. İyi Parti kurucu üyesi ve Denizli Kurucu il Başkanı olarak görev yaptı. Evli ve üç çocuk babası…

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz