REKLAM

DENİZLİ’NİN ARTIK KÜTÜPHANESİ VAR

307 defa okundu , kategorisinde, 10 Mar 2019 - 10:17 tarihinde yayınlandı
DENİZLİ’NİN ARTIK KÜTÜPHANESİ VAR
reklam

Merkezefendi Belediyesi tarafından Adalet Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Merkez Kütüphane’nin açılışı, Denizlililerin yoğun katılımı ve coşkusu ile gerçekleştirildi. Kütüphanenin önündeki meydanı hınca hınç dolduran Denizlililere seslenen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bu kalabalık bizlere, şehrin geleceğinin çok parlak olduğunu anlatıyor. Bizler bu şehre inanıyoruz, çocuklarımıza inanıyoruz. Merkez Kütüphanemiz hayırlı olsun” dedi. Merkezefendi Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı en önemli vizyon projelerinden olan Merkez Kütüphane törenle kapılarını Denizlililere açtı. Gerçekleştirilen açılış törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve

Nilgün Ök, Merkezefendi İlçe Kaymakamı Âdem Uslu, Pamukkale İlçe Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Milliyetçi Hareket Partisi Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Akbulut Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, Milliyetçi Hareket Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Altıntaş, AK Parti Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen, AK Parti Merkezefendi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Koç, AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Avni Örki, meclis üyesi adayları ve vatandaşlar katıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, açılış konuşmasına Sezai Karakoç’un ‘Ey Sevgili’ şiiri ile başladı. Şiir sonrası Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, alanı dolduran Denizlililere göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür etti. Başkan Subaşıoğlu, “Yeni bir nesil yetiştirmek için yapmış olduğumuz kütüphanemizin açılışına hoş geldiniz. 120 bin kitap kapasitesi olan, 7 bin metre karelik kütüphanemiz içerisinde yetişkin kütüphanesi, çocuk kütüphanesi, engelli kardeşlerimizle ilgili Âşık Veysel kütüphanesini barındıran Merkez Kütüphanemiz bugün kapılarını sizlerin hizmetine açıyor. Hayri Dev konferans Salonu’ndan Özay Gönlüm açık hava tiyatrosuna kadar tam anlamıyla bütünleşmiş kütüphanemiz hizmete girdi” dedi.

“7 GÜN 24 SAAT AÇIK OLACAK”

Başkan Subaşıoğlu, “2018 yılında Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen Sign Of The City Awards organizasyonunda ‘Altın Kelebek’ ödülünü alan bu farklı projeyi iki kadın mimar arkadaşımız çizdi. Ezgi San ve Saliha Noyin’ e teşekkür ediyorum. Büyük bir emek sarf eden Başkan Yardımcımız Yusuf Görgüç’e çok teşekkür ediyorum. Merkez Kütüphanemiz, açılıştan sonra Merkezefendimizde 7 gün 24 saat hizmet verecek. Kurdelesi kesildikten sonra asla kapanmayacak. İlçemizdeki öğrencilerimize ücretsiz hizmet imkânı vereceğiz. Cumhurbaşkanımızın, millet kıraathanelerine önem vermesi noktasında çorba ve çay ikramlarımız da siz değerli kitapseverlerin hizmetinde olacak” diyerek konuşmasına devam etti.

“28 GÜNDE 28 BİN ÜYE”

Merkez Kütüphane’ye büyük bir ilginin olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bugün, bu sıcak havada sizler kütüphane meydanını doldurdunuz. 28 günde 28 bin hemşerimiz çağırımıza olumlu yanıt vererek Merkez Kütüphanemize kayıt yaptırdı. Biz bu şehre, bu şehrin çocuklarına, kütüphaneye, kitaba, entelektüel sermayeye, eğitime, sizlere inanıyoruz. Önümüzdeki dönem daha da güzel işlere imza atacağız” dedi. 

GENEL MÜDÜR TURŞUCU, “MERKEZEFENDİ BİZİ GURURLANDIRIYOR”

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu, “Böyle nitelikli bir kalabalığı görünce insanın nutku tutuluyor. Biz dünyada ilk beşe, ilk üçe gözümüzü diktik. Ama biz ilk beşe, ilk üçe gelmek istiyorsak Merkezefendi ’deki Merkez Kütüphane gibi kütüphanelere ihtiyacımız var. İşte yapılan iş burada. Merkezefendi ’ye bu kütüphane çok yakıştı. Merkezefendi’nin Türkiye’deki sıralaması bizi gururlandırmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz