REKLAM

DENİZLİ’NİN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATACAK İKİ MUHTEŞEM PARK

293 defa okundu , kategorisinde, 16 Mar 2019 - 12:57 tarihinde yayınlandı
DENİZLİ’NİN GÜZELLİĞİNE GÜZELLİK KATACAK İKİ MUHTEŞEM PARK
reklam

Yeşil alanlar konusunda tüm Türkiye’ye örnek olan ve kişi başı düşen yeşil alan konusunda Avrupa’yı bile sollayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kente yeni nefes alanı kazandıracak iki önemli projeyi daha hayata geçiriyor: Yıkılan özel idare işhanı alanı park oluyor, Demokrasi Meydanı’ndaki park yenileniyor.  Çamlık’tan Akvadi’ye, Servergazi’den Eskihisar’a, Tavas’tan Çal’a kadar yeşil alan olabilecek tüm noktaları

koruyan ve yenilerini eklemek için gayret gösteren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan iki önemli park müjdesi daha geldi. “Denizli’de nerede olursanız olun, 200 metre yürüdünüz mü küçük bir parka, 1 kilometre yürüdünüz mü büyük bir parka ulaşırsınız” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın gelecek 5 yıl için hazırladığı 258 vizyon proje içerisinde kent merkezine katacağı hava ile Denizlililerin yeni buluşma noktası olacak iki park hayata geçecek.

BAYRAMYERİ’NE YENİ NEFES ALANI: ÖZEL İDARE İŞHANI ALANINA PARK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan’ın tanıttığı iki projeden ilki, yıkımı yeni tamamlanan özel idare işhanı alanına yapılacak park… Başkan Osman Zolan, söz konusu  alanın yeşil alan olarak değerlendirileceğini müjdeledi. Kent halkının merak ettiği konulardan birinin bu bölge olduğunu belirten Başkan Zolan, “Mülküyeti bize ait bina

depreme karşı dayanıksızdı ve biz de yıktık. Ecdattan kalan hamam görünmüyordu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli ziyaretinde kullandığı ve bizim müze olarak kullandığımız ev görünmüyordu. Özel idare işhanını ortadan kaldırarak hem depremde oluşabilecek bir riski ortadan kaldırmış olduk hem de ecdattan kalan 2 güzel değerimizi ortaya çıkardık. Şimdi burayı olduğu gibi yeşil alana dönüştürüyoruz” dedi.

DEMOKRASİ MEYDANI PARKI, ÇUKURDAN ÇIKACAK, AĞAÇLAR KORUNACAK

İkinci proje ise kentin en prestijli noktalarından birine dönüşen Demokrasi Meydanı’ndaki parkta uygulanacak. Şehrin tam merkezinde yer alan Demokrasi Parkı yenilenerek, süs havuzları ve peyzaj düzenlemesi ile bölgeye yakışan bir görünüme kavuşacak. Bu düzenleme sırasında parktaki ağaçlar korunacak. Başkan Zolan, parkı halkın nefes alabileceği bir düzenlemeyle kente yakışır bir hale geleceğini söyledi. 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz