REKLAM

DENİZLİ’YE HAYRAN KALDILAR

319 defa okundu , kategorisinde, 24 Eki 2018 - 11:27 tarihinde yayınlandı
DENİZLİ’YE HAYRAN KALDILAR
reklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bir dizi ziyaret ve program için kente gelen Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve beraberindeki heyeti Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nda ağırladı. Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’na hayran kalan heyete Denizli kültürü anlatıldı. AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger başkanlığında, Ankara’daki AB ülkelerinin büyükelçileri ve eşleriyle diplomatik misyon temsilcilerinden oluşan heyet Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nı gezdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen gezi kapsamında teleferikle Bağbaşı Yaylası’na çıkan konuklar muhteşem manzaraya hayran kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın kentin nefes alacağı bir yer olduğunu belirterek, yılın 12 ayı açık olan kompleksi yaklaşık 3 yıl önce hizmete aldıklarını anlattı. Tavas ilçesinde hayata geçirdikleri Denizli Kayak Merkezi hakkında da bilgi veren Başkan Osman Zolan, klasik belediyecilik hizmetlerinin yanında birçok güzellikler inşa ettiklerine dikkati çekerek, “Doğayı korumakla ilgili çok büyük hassasiyetimiz var. Özellikle burayı düzenlerken bir tane bile ağaç kesmedik. Yapılarda taş ve ahşap tercih ettik. Atık su arıtma tesisi ile doğaya bir damla bile atık su bırakmıyoruz” dedi.

Türkiye’nin “en temiz” ve “en çevreci” şehri Denizli

Denizli’nin Türkiye’nin “en temiz” ve “en çevreci” şehri ödülleri aldığını hatırlatan Başkan Osman Zolan, Denizli’de musluklardan akan suyun gönül rahatlığı ile içilebildiğine dikkati çekti. AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ise, misafirperverliğinden dolayı Başkan Osman Zolan’a teşekkür ederek kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini söyledi. Bağbaşı Yaylası’nı çok beğendiklerini ifade eden Berger, bölgenin tam bir dinlenme adresi olduğunu vurguladı.

 

Yöreye özgü tatlar ve müzik ziyafeti

Konuşmanın ardından heyete, Denizli’nin dünyaca ünlü Yatağan bıçakları ve palaları tanıtıldı. Programa Beyağaç ilçesinden katılan Yörük Halime Ökse sipsi, halk müziği sanatçısı Mansur Kaymak ise kabak saz ile yöreye özgü türküler çalıp söyledi. Müzik ziyafeti büyük beğeni toplarken, Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott da sipsi çalabilmek için çaba gösterdi. Denizli’ye özgü tatların ikram edildiği heyet daha sonra 2008 yılında Denizli Büyükşehir Belediyesinin Türkiye’de ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığı protokolle işletmesini üstlenip, kazı çalışmalarına destek verdiği Laodikya Antik Kenti’ni ziyaret etti.

 

 

 

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz