REKLAM

“MERKEZEFENDİ 5 YILDA MARKA OLDU”

253 defa okundu , kategorisinde, 13 Şub 2019 - 13:15 tarihinde yayınlandı
“MERKEZEFENDİ 5 YILDA MARKA OLDU”
reklam

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu Göveçlik mahallesindeki hemşerileri ile buluştu. Merkezefendi’nin 5 yıl süreçteki yükselişini anlatan Başkan Subaşıoğlu, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren her gün üzerine koyarak yolumuzda ilerledik. Doğru planlama, doğru strateji, doğru adımlar ile basamak basamak yol kat ettik. Yollarımızla, parklarımızla, doğal güzelliklerimizle, vizyon projelerimizle ilçemizin çehresini değiştirdik. Merkezefendi 5 yılda parmakla gösterilen marka bir ilçe oldu” dedi. Göveçlik Mahallesi’ndeki buluşmaya Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Vekili Ziya Gökalp, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, AK Parti Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen, Milliyetçi Hareket Partisi Denizli eski İl Başkanı Feridun Ünal ve mahalleliler katıldı. Yoğun katılımın ve ilginin olduğu buluşmada Başkan Subaşıoğlu, “Öncelikle bu akşam bizleri burada yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Göstermiş olduğunuz ilgi ve destek ile çalışmalarımızı büyük bir özveriyle gerçekleştiriyoruz. Merkezefendimize ne yaptıysak hep beraber yaptık, ne kazandırdıysak hep birlikte kazandırdık. Bu birliğimiz, bu beraberliğimiz her zaman sürecek. El ele, kol kola davamızda, yolumuzda yürüyeceğiz. Gözlerinizdeki ışıltı bizlerin yolunu aydınlatıyor” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ EĞİTİMDE İNANILMAZ BİR BAŞARI YAKALADI”

Eğitime verilen desteklere ve hizmetlere değinen Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi ilçemiz eğitimde bir marka. 2014’den 2019’a her geçen gün artan bir ivme ile, yükselen trend ile Merkezefendi ilçemiz eğitimde inanılmaz bir başarı yakaladı. Şuana kadar yapılan TEOG ve YGS aynı zamanda üniversite sınavlarında hem akademik başarıda hem de sportif başarıda sadece Denizli’deki 19 ilçe arasında birinci değil, aynı zamanda tüm Türkiye’de 900’ü aşkın ilçe arasında hep ilk üçte ya da ilk beşte yer alıyor. Yakın zamanda bir istatistik yayınlandı. Lise geçiş sınavlarında Trabzon birinci oldu. Denizli ikinci oldu. Denizli’yi ikinci yapan Merkezefendi’nin açık ara birinciliğidir. Bizler de bu başarıyı bugüne kadar sürdürülebilir ve kalıcı hale getirebilmek için en çok yatırımı eğitime yaptık. En çok parayı, kaynağı, bütçeyi eğitime ayırdık” ifadelerini kullandı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu eğitimin önemini vurgulayarak, “Şu ana kadar iki anaokulu yaptık. 1 lise yaptık. 19 okulumuza zenginleştirilmiş kütüphane kazandırdık. 36 okulumuza halı saha yaptık. Kimi okullarımıza yemekhaneler, kimi okullarımıza konferans solanları yaptık. 34 bin ortaokul ve lise öğrencimizin % 9’una tekabül eden 3 bin öğrencimize her yıl öğrenim yardımı yaptık. Türkiye’de öğrenci nüfusuna ve genel nüfusuna oranla bu bir rekordur. Eğitimle ilgili şu ana kadar Merkezefendimiz sınırları içerisinde dile kolay 20 bin gencimizi “Haydi Gençler İstanbul’a” diyerek İstanbul’la buluşturduk. 26 bin 5. sınıf öğrencimize “Arabadan İniyoruz, Bisiklete Biniyoruz” diyerek bisiklet hediye ettik. 8. sınıf öğrencilerimizin tamamına “Karneni Getir, Topunu Götür” diyerek binlerce basketbol topu hediye ettik. Ve birçok eğitim projesine imza attık. Şimdi bunlar çıraklık döneminin projeleriydi. İnşallah ustalık döneminin projeleri farklı olacak. Artık bu dönem ihtiyaç olmadıkça anaokulu yapmayacağız. Ortaokul yapmayacağız. Lise yapmayacağız.  Peki, ne yapacağız? Allah’ın izniyle Merkezefendi’de bunun üstünde bir şey yapacağız. Ustalık dönemimiz çok farklı olacak” dedi.

“GÖREVE GELDİĞİMİZ İLK GÜNDEN İTİBAREN HER GÜN ÜZERİNE KOYARAK İLERLEDİK”

2014-2019 döneminde yapılan hizmetlerle ve projelerle ilçenin çehresinin değiştiğini dile getiren Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren her gün üzerine koyarak yolumuzda ilerledik. Doğru planlama, doğru strateji, doğru adımlar ile basamak basamak yol kat ettik. Zamanla daha da güzelleşen Merkezefendimizde sosyal projelerden yapısal projelere kadar birçok alanda hizmet verdik. 2018 yılına geldiğimizde birbirinden değerli ve önemli vizyon projelere imza attık. Türkiye’nin takdirini kazanan, organizasyonlarda ödüller kazanan projelerimizi Merkezefendimizde inşa ettik. Yollarımızla, parklarımızla, doğal güzelliklerimizle, vizyon projelerimizle ilçemizin çehresini değiştirdik. Merkezefendi 5 yılda parmakla gösterilen marka bir ilçe oldu. 2019-2024 döneminde de bu iştahla, bu aşkla ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“GÖVEÇLİK MAHALLEMİZE HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Göveçlik Mahallesi’nin önemli ihtiyaçlarının giderildiğini ve yeni dönemde farklı projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Subaşıoğlu, “İlk kapalı pazaryerimizi Göveçlik Mahallemize yaptık. 5 yıl önce kapalı pazaryerimiz yoktu. Buradaki parkımız yoktu. Merkezefendi Belediyesi olarak 2 adet okulumuza halı saha kazandırdık. Göveçlik’te yollarımız hep parke taşıydı. Biz ne yaptık? Bir hafta içerisinde asfaltla kapladık. Yine üst bölgemizdeki Ayşe Mürüvvet Başer Okulu’na giden yolu açtık. Yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırımla o yolu açtık. Evet, bizler Merkezefendi Belediyesi olarak bu dönem, Göveçlik Mahallemizde kangren haline gelmiş, defalarca mahkemelerde iptal edilmiş olan 18. maddeyi de nihayetlendirdik. Şimdi iş neye kaldı? Yola kaldı. Peki, yol nereden geliyor? Çakmak’ın Karahasanlı’nın arkasında bu dönem gördünüz. OFF-ROAD’a kadar bütün yolları açtık. Bütün yollarımızı açtık. Türkiye’nin en büyük OFF-ROAD Pistini nereye yaptık? Yine Göveçlik-Saruhan bölgesine yaptık. Şimdi Allah’ın izniyle o Çakmak’tan gelen Saruhan’dan gelen yolu Yeşilyayla- Göveçlik yoluna asfalt olarak bağlayacağız. Önümüzdeki dönemde de Göveçlik Mahallemize hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz