REKLAM

MERKEZEFENDİ’DE BASKETBOL TOPLARI ŞOVLA BİRLİKTE DAĞITILDI…

293 defa okundu , kategorisinde, 18 Oca 2019 - 15:57 tarihinde yayınlandı
MERKEZEFENDİ’DE BASKETBOL TOPLARI ŞOVLA BİRLİKTE DAĞITILDI…
reklam

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçede eğitim gören 8.sınıf öğrencilerine yönelik ‘Karneni getir, topunu götür” projesi bu yıl da devam etti. Hediye edilen 5 bin basketbol topunu parkeye atan öğrenciler adeta şov yaptı. Törende konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu “Kurulduğumuz günden beri bizler en çok yatırımı eğitime ve spora yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi. Merkezefendi Belediyesi’nin ilçe sınırları içerisinde 8.sınıfta okumakta olan öğrencileri kapsayan ‘Karneni getir, topunu götür’ projesinde bu yıl da renkli anlar yaşandı. Öğrencilere bu yıl da 5 bin adet basketbol topu hediye edildi. Ünlü basketbol akrobasi grubu ‘Karizma Show’ da izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. Gümüşler Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Kovan, AK Parti Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen, öğrenciler ve veliler katıldı. Törende konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi 2014’te kurulduğundan beri spora çok büyük destek veriyor. Kurulduğumuz günden beri bizler en çok yatırımı eğitime ve spora yaptık. Bunlardan bir tanesi önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğimiz Selçukbey Spor Eğitim Merkezimiz. Bugüne kadar kilometrelerce bisiklet yolu yaptık. Merkezefendi ’deki okullarda okuyan 26 bin 5.sınıf öğrencimize bisiklet hediye ettik. 36 okulumuza halı saha kazandırdık. 3 yıldır yaptığımız ‘Karneni Getir, Topunu Götür’ etkinliğimizle binlerce çocuğumuza basketbol topu hediye ettik” dedi.

“EN ÇOK YATIRIMI EĞİTİME VE SPORA YAPTIK, YAPMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

Merkezefendi Belediyesi olarak en çok yatırımı eğitime ve spora yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini belirten Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket takımımız sizlerin de desteğiyle bir üst lige çıkmak için gün sayıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde de Merkezefendi Belediyesi olarak İstanbul’da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Hidayet Türkoğlu’nun girişimiyle yapılacak olan ‘Basketbol Gelişim Merkezi’nin bir benzeri de Merkezefendimizde olacak. Merkezefendi Belediyesi Kapalı Spor Salonu da önümüzdeki dönem projelerimizden birisi olacak. Merkezefendi Belediyesi olarak anaokulu yaptık, ortaokul yaptık, lise yaptık. Artık önümüzdeki dönem bunların da üstünde bir eğitim projesini Merkezefendimize kazandıracağız. İnşallah 2019-2024 döneminde de spora ilişkin çok önemli yatırımlara imza atacağız.  Bu vesileyle karnesini getirerek bugün bizlerden hediyelerini alacak çocuklarımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“PROGRAMIMIZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “Merkezefendi Belediyemiz bu yıl basketbola apayrı bir önem veriyor. Denizli’yi Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde temsil edilen basketbol takımı, bugüne kadar oynanan tüm maçları kazanarak namağlup liderliğini devam ettiriyor. İnşallah belediyemizin desteği ile sezon sonunda mutlu sona ulaşacak ve 1. Lige yükseleceğiz. Takımımıza, basketbola vermiş olduğu desteklerden dolayı belediye başkanımıza ve belediyemizin bütün çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Belediye başkanımız spora ve basketbola verdiği desteği sadece basketbol takımına destek vererek göstermiyor. Bugün yepyeni destek olarak, 8.sınıf öğrencilerimize 5 bin basketbol topu dağıttı. Bu çok önemli bir süreç, çok önemli bir organizasyon. Programımız hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. 

“BELEDİYE BAŞKANIMIZA VE ÇOK DEĞERLİ EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

‘Karneni getir, topunu götür’ etkinliğinde konuşan Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, “Birkaç yıldır özellikle spor alanında, özellikle gençlik alanında yaptığı imrenilecek güzel işlerinden dolayı Merkezefendi Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Subaşıoğlu’na ve çok değerli ekibine çok teşekkür ediyorum. Bugün okullarımız tatile giriyor. Tatile girerken de öğrencilerimiz basketbol toplarını götürüyor. Karneni getir topunu götür etkinliği hakikaten Merkezefendi ’deki okullarımız açısından büyük bir şans. Bu vesileyle Belediye Başkanımıza ve çok değerli ekibine tekrardan teşekkür ediyorum” dedi. Protokol konuşmalarından sonra her okuldan seçilen temsili öğrencilere basketbol topları hediye edildi. Ardından tribünde bulunan öğrenciler kendilerine hediye edilen basketbol toplarını parkeye attı. Aynı anda parkeye atılan toplar izleyenlere renkli anlar yaşattı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz