REKLAM

“OTOYOL DEĞİL, HIZLI TREN”

416 defa okundu , kategorisinde, 24 Tem 2018 - 18:12 tarihinde yayınlandı
“OTOYOL DEĞİL, HIZLI TREN”
reklam

İhalesinin ertelenmesiyle yeniden gündeme gelen Aydın- Denizli otoyolu ile ilgili açıklamada bulunan Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, çözümün otoyol değil, hızlı tren olduğunu savundu. 24 Temmuz’da yapılması planlanan Aydın- Denizli otoyol ihalesi 15 Ağustos tarihine ertelendi. Erteleme ile gündeme gelen otoyol konusunda Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, öneride bulundu.

Kasapoğlu, otoyol yerine İzmir – Denizli arası Hızlı Tren hattının daha makul ve mantıklı bir girişim olacağını belirterek, “Oto yol için harcanacak parayla hatta çok daha azına İzmir – Denizli arasına Hızlı Tren hattı döşenebilir. Hem coğrafi koşullar açısından hem maliyet açısından hem de daha fazla yolcu ve yük taşıma açısından demiryolu taşımacılığı çok daha elverişlidir. İzmir- Denizli arası oldukça düzlük bir ova ve vadiden oluşuyor. Çok fazla engebesi olmayan fazla masraf gerektirmeyecek bir coğrafi yapıya sahip” dedi.

Karayolu taşımacılığının pahalı, daha az yolcu ve yük taşınabilen bir ulaştırma şekli olduğunu savunan Başkan Kasapoğlu, “Hızlı tren taşımacılığında dünyada çok önemli gelişmeler sağlandı. Avrupa’da, Japonya’da, Çin’de saatte 400 – 500 km hız yapabilen trenler uygulamaya girdi. Artık günümüzde Denizli’den 1 saatte İzmir’e ulaşmak mümkün. Karayolu taşımacılığı otobüs, otomobil gibi kara taşıtları, yedek parçaları ve akaryakıtları bakımından ülkemizi daha fazla dışa bağımlı hale getirmektedir” diye konuştu.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz