REKLAM

PAMUKKALE’DEN VİZYON PROJE

275 defa okundu , kategorisinde, 13 Kas 2018 - 15:25 tarihinde yayınlandı
PAMUKKALE’DEN VİZYON PROJE
reklam

Pamukkale Belediyesi’nce inşaatı devam eden, Bağbaşı Mahallesi’nin ve bölgenin çehresini değiştirecek vizyon proje Pamukkale Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi çalışmaları hızla devam ediyor. Tüm Denizli’ye hitap edecek olan Pamukkale Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi’nin ana tema olarak engelsiz yaşam merkezi olarak planlandığını söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Gerçekleştirdiğimiz her projemizde halkımıza faydasını değerlendiriyoruz. Bağbaşı Mahallemizde yapımına devam ettiğimiz Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’miz de geleceğe yatırım yaptığımız projelerimizden biri” dedi. Pamukkale Belediyesi dört yıllık bir belediye olmasına rağmen, Başkan Hüseyin Gürlesin ile birlikte 4 yılda yaşamın dört bir yanına dokunmaya devam ediyor. Pamukkale halkına rutin belediyecilik hizmetlerini en kaliteli şekilde sunan Pamukkale Belediyesi, 344 bin nüfusa sahip ilçenin 68 mahallesine kalıcı eserler bırakıyor. “Pamukkale’de yaşamak ayrıcalıktır” sloganıyla yola çıkan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli’nin en büyük ilçesine en iyi hizmeti sunmak adına ellerinden gelen gayreti göstererek, eğitimden, sağlığa, güvenlikten, sosyal belediyeciliğe, spordan, kültüre her alanda vatandaşların gönüllerine dokunmaya çalıştıklarını söyledi. Başkan Gürlesin, Pamukkale’ye hatta Denizli’ye yakışır vizyon projelerinden biri olan Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezinde çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

55 MİLYON TL’LİK YATIRIM HIZLA YÜKSELİYOR

Arsasının tamamı Pamukkale Belediyesi’ne ait olan ve toplamda 10 bin 872 metrekare alanda yapımı devam eden Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi, iki ayrı büyük blok şeklinde inşa ediliyor. Başkan Gürlesin, Pamukkale Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi projesinde nikâh salonu, kokteyl alanı, kreş eğitim merkezi, bilgi evi, spor merkezi ve oyun alanlarının da yer alacağını söyledi. Mimarisi ile de dikkat çeken bir yapı olacak vizyon projenin çatısında yeşil alanlar, spor alanları, oturma ve dinlenme alanları, su bahçeleri ve alışveriş alanları bulunacak. Yaklaşık 800 kişiye aynı anda hizmet verebilecek kapasitede konferans salonlarının olduğu projede, 1150 m2’lik fuaye ve sergi alanı da olacak.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ OLACAK

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, projenin en önemli özelliklerinden birinin de engelsiz bir yaşam merkezi olarak tasarlanmış olduğunu söyledi. “Dev projemiz, engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla sosyal yaşantılarına katkı verecek bir proje olacak” diyen Başkan Gürlesin, “Kreş, Bilgi Evi ve Etüt Merkezi ile bölgenin taleplerine cevap verecek. Nikah salonları ve kokteyl alanları ile vatandaşlarımız en güzel günlerini daha da güzelleştirmek istedik. Pamukkale ilçesinde yaşayan her vatandaşı önemsiyoruz. Vatandaşların derdiyle dertleniyoruz. Bunun için de günü birlik çözümler değil, kalıcı çözümler peşindeyiz. Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’miz sadece Bağbaşı Mahallesine değil, tüm bölgeye hitap edecek. Çalışmalarımız hızla sürüyor. Yıl sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Amacımız, halkımıza en iyi hizmeti en kısa sürede sunmak. Bu maksatla da gece gündüz demeden çalışıyoruz. Derdimiz, Pamukkale. Amacımız, Pamukkale’ye kalıcı eserler bırakarak, geleceğe yatırım yapmak” dedi.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz