REKLAM

PAMUKKALE, KOCAÇUKUR’A HAYAT VERDİ

285 defa okundu , kategorisinde, 07 Eyl 2018 - 20:38 tarihinde yayınlandı
PAMUKKALE, KOCAÇUKUR’A HAYAT VERDİ
reklam

Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçen, halk arasında Naturel Park olarak bilinen Kocaçukur, Pamukkale Belediyesi ile hayata döndü. Geçtiğimiz yılın Aralık Ayı’nda Denizli Halkı’na müjde vererek Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi ile hayat bulacağını söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, sözünü tuttu ve yıllardır halktan kopuk olan Kocaçukur’u halka buluşturdu. Başkan Gürlesin, “Yaz süresince özellikle halkımızın ve Pamukkale traventerlerine gelen turistlerin eşsiz güzelliği, sakinliği ile tertemiz ilimize yakışır bir mekanda dinlenme, sohbet etme fırsatı buldular. Yaz boyunca hafta sonları akşamları canlı müzik keyfini yaşayan misafirlerimiz, Kurban Bayramı öncesinde hizmete giren yüzme havuzumuzda da yazın sıcak günlerinin tadını çıkardılar” dedi.

KOCAÇUKUR ARTIK HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULDU

“Pamukkale’nin değerine değer katacak her türlü mücadelenin öncüsüyüz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kısa bir sürede Kocaçukur’un hak ettiği değere kavuştuğunu belirtti. Yıllardır sadece dışarıdan gelen turistlerin uğrayıp geçtiği, temizlik ve bakım konusunda sıkıntılı, yerli halktan tamamen kopuk bir işletme olan Kocaçukur’un, Pamukkale Belediyesi’nin himayesine geçmesiyle adeta yeniden hayat bulduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Belediyemizin himayesine geçtikten sonra derhal çalışmalarımıza başladık. Tüm eksiklikleri giderdik, yenileme çalışmalarını gerçekleştirdik. Biz burada, hiçbir ticari kaygı gözetmeden sadece halkımızın yıllardır uzak kaldığı Pamukkale’ye gelerek, sosyal yaşantılarına alternatif bir seçenek oluşturmak istedik. Halkımızı burada eskiye göre daha uygun fiyatlarla daha kaliteli bir şekilde beyaz cennete kavuşturmuş olduk” dedi.

KOCAÇUKUR’DA GÜNDÜZLERİ YÜZME HAVUZU, GECELERİ CANLI MÜZİK

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, hem Denizlilerin hem de yerli-yabancı turistlerin sosyal yaşantısına güzel bir alternatif oluşturmak istediklerini belirterek, “Vatandaşlarımız ve turistler yaz başından bu yana, gündüzleri havuzda, geceleri de canlı müzik eşliğinde doğal ortamın tadını çıkarıyor. Vatandaşlarımızın memnuniyeti de bizleri de mutlu ediyor” dedi. Başkan Gürlesin, Kocaçukur’un hayat bulduğunu net bir şekilde Kurban Bayramı tatilinde gördüklerini ifade ederek, “Kocaçukur’da, yaz boyunca süren yoğun ilgi, bayram tatilinde daha da arttı. Yaz süresince, Denizli Halkı başta olmak üzere, şehrimize turistlik gezi amaçlı gelen yerli-yabancı turistleri ağırladık. Vatandaşlarımızın ve turistlerin sevdikleriyle uzun süreli olarak oturup sohbet ettiği, tatilin keyfini çıkardıkları en özel mekanlardan biri oldu Kocaçukur. Önceki yıllarda bakımsız olan yüzme havuzunu yeniledik. Yepyeni hijyenik ve güvenli yüzme havuzunu hizmete aldık. Akşamları da kafeteryamızda, canlı müzik hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımızın memnuniyetini görmek, duymak bize haklı bir gurur ve mutluluk yaşattı” dedi.

HEM DENİZLİ HALKI HEM DE TURİSTLER MEMNUN

Yaz aylarının sıcak günlerinde gündüzleri havuzda, geceleri de kafeteryada canlı müzik keyfini yaşayan vatandaşlar Kocaçukur’a, Pamukkale’ye bir kez daha hayran kaldıklarını ifade ederek, Pamukkale Belediyesi’ne, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ettiler. Acıpayamlı Muhammet Türkmen, “5 yıldır böyle bir mekanın farkında bile değildik. Eşimle geldik. Bizim içinde küçük bir balayı akşamı gibi oldu. Gerçekten muhteşem bir yer. Fiyatlarda gayet uygundu. Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi. Geçmiş dönemlerde turizm derneğinde görev yaptığını belirten Nurettin Koçak, Kocaçukur’un Pamukkale Belediyesi’ne geçmesiyle turizm adına önemli bir adım atıldığını ifade etti. Denizli’de doğup büyüyen Melike Demirci’de, bir yılı aşkın süredir yurt dışında yaşadığını belirterek, “Farkı hissetmemek mümkün değil. Burası benim doğup büyüdüğüm şehir. Bir yıl sonra tekrar memleketime gelip, en sevdiğim yer olan Pamukkale’nin daha da bir güzelleştiğini görmek beni çok mutlu etti. Kocaçukur’da kafeteryada eşsiz manzarada, doğal ortamda keyifli bir akşam geçirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Bursa’dan gelen Fatih Sarıyel’de Kocaçukur’un, Pamukkale’nin anlatılanlardan daha güzel olduğunu ifade ederek, canlı müziğin Kocaçukur’a ayrı bir keyif kattığını söyledi. Denizlili Mehmet Levent Kocalan ise, “Pamukkale bizim ikinci adresimiz. Hem kendimiz hem konuklarımız için güzel bir ortam. Bu yaz Kocaçukur’un daha güzelleştiğini gördük. Hem gündüz hem de gece ayrı bir keyif yaşıyoruz. Pamukkale Belediyemize emeği için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz