REKLAM

KÜLTÜR MERKEZİ YÜKSELİYOR…

306 defa okundu , kategorisinde, 30 Oca 2019 - 12:11 tarihinde yayınlandı
KÜLTÜR MERKEZİ YÜKSELİYOR…
reklam

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in, ilçeye yaptığı en büyük yatırımlardan biri olan Bağbaşı Mahallesi’ndeki Pamukkale Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi’nde sona yaklaşıldı. Sadece bölgeye değil tüm Denizli’ye hitap edecek toplamda 10 bin 872 metrekare alanda yapımı devam eden inşaatın tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Başkan Gürlesin, “İlk günden bu yana tek amacımız ilçemizin geleceğine yatırım yaparak, dünü bugünden güzelleştirmekti. Pamukkale Kültür Merkezi bu projelerden sadece biri” dedi. Göreve geldiği günden bu yana eğitimden, sağlığa, güvenlikten, spora, kültürden, sosyal belediyeciliğe her alanda önemli hizmetler yaparak, Pamukkale halkının gönlüne dokunan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Yaptığımız hizmetlerle aldığımız hayır dualar bizim için çok önemliydi. Her işimizden yüzümüzün akıyla, gururla çıktık. Pamukkale’nin geleceğine yatırım yaptığımız diğer tüm projelerimiz gibi Pamukkale Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi de Denizli’mizin geleceğine yapılan büyük bir yatırımdır” dedi.

55 MİLYON TL’LİK ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

Öğrencilerle birlikte yaklaşık 400 bin nüfusa sahip bir ilçe olan Pamukkale İlçesi’nin 68 mahallesine, 2014 yılından bu yana hizmet veren kurucu Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, ‘Pamukkale’de yaşamak ayrıcalıktır’ sloganını gerçeğe dönüştürmek adına ilçeye bir çok önemli yatırımlar gerçekleştirdi. Bu yatırımlardan biri de 55 milyon TL’lik bütçe ile Bağbaşı Mahallesi’nde yapımı devam eden ve engelsiz bir yaşam merkezi olarak planlanan Pamukkale Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi oldu. Arsasının tamamı Pamukkale Belediyesi’ne ait olan ve toplamda 10 bin 872 metrekare alanda yükselen Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi, 2 ayrı blok şeklinde inşa ediliyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, özellikle mimarisi ile dikkat çekici özelliği olan projenin çatısında yeşil alanların, spor alanlarının, oturma, dinlenme alanlarının, su bahçeleri ve alışveriş alanlarının olacağını belirtti. Başkan Gürlesin 2 ayrı blok şeklinde olacak merkezde nikâh salonu, kokteyl alanı, kreş eğitim merkezi, bilgi evi, spor merkezi ve oyun alanları ve yaklaşık 800 kişiye aynı anda hizmet verecek kapasitede konferans salonlarıyla birlikte, 1150 m2’lik fuaye ve sergi alanın da olacağını söyledi. Pamukkale Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi’nin inşaatında sona yaklaşıldığını ifade eden Başkan Gürlesin, “Vizyon projemizin şimdiden Pamukkale İlçemize, Denizli’mize hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten önemli ve büyük bir proje. İlçemizin geleceği için, elimizi taşın altına koyduk. Tamamı bitip, halka hizmet verdiği zaman tüm halkımızın hayranlıkla gelip, gezeceği, vakit geçireceği, sosyal yaşantıları için güzel bir alternatif seçenek olacağına eminim. Sadece bugünü değil yarını düşünerek hareket ettiğimiz projelerimizden biri olan merkezimizin tekrardan tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

MİMAR BAŞKAN’DAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

1984-1989 döneminde Denizli Belediye Başkanlığı görevinde bulunarak, Denizli’ye önemli katkıları olan Mimar Ziya Tıkıroğlu, Pamukkale Belediyesi’nce yapımı devam Pamukkale Kültür Sanat ve Yaşam Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile birlikte, Bağbaşı Mahallesi’nde yapımı devam eden projenin inşaatını gezerek, incelemelerde bulunan Denizli Belediyesi önceki dönem Başkanlarından Mimar Ziya Tıkıroğlu, projeyi “Güçlü tesis” olarak nitelendirdi. “Bugün Denizli’nin baya güçlü bir tesisini gezme fırsatı buldum” diyen Tıkıroğlu, “Denizli’nin Bağbaşı bölgesinde yapılan sosyal, sanatsal ve kültürel tesis sadece bölgeye değil Denizli’ye de büyük hizmetler vereceğine inandığımız güçlü bir tesis. Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin beyin girişimleriyle bu büyük tesise el atılmış olması gerçekten büyük cesaret işi, zor iş. Ama yapılıp bittikten sonra kıymeti bilinecektir. Bilinmesi lazımdır. İnşallah Denizlili bunun hakkını verir ve kullanım anlamında gerekli ilgi ve alakayı gösterir. Yapılacak olan tesisteki bölümleri ve kademeleri tam olarak bir geziyle anlamak mümkün değil, oldukça güçlü bir tesis. Pamukkale Belediyesi’ni, Belediye Başkanımızı kutluyorum. İnşallah bu hizmetleri değer kazanacaktır. Ben o bakımdan kendilerine çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

“HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜSTÜNDEDİR”

Mimar Ziya Tıkıroğlu, Başkan Hüseyin Gürlesin’in ilçeye yaptığı tüm hizmetleri göz önüne alarak değerlendirildiğinde, burada en önemli noktanın Pamukkale Belediyesi’nin 5 yıllık bir belediye olduğunu unutmamak olduğunu belirtti. Tıkıroğlu, “En önemli şey şu bir 5 yıl için görev başına gelmiş Pamukkale Belediyesi var karşımızda. Pamukkale Belediyesi diyorum çünkü kuruluş olarak da belediye ilk defa teşkilatlanmış, ilk defa kurulmuş, ilk defa başına bir başkan geçmiş ve çalışmış. Bu büyük tesislere el atabilmiş olması takdire şayandır. Her türlü takdirin üstündedir. Beğenilir beğenilmez ayrı bir konu ama bu büyük olaylara cesaret edebilmekte herkesin harcı değil. O bakımdan ben Hüseyin başkanı tekrardan kutluyorum. Yardımcı arkadaşlarımıza ve özellikle de çalışan mühendislerimize de başarılarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz