REKLAM

SARAYKÖY YARIŞIYOR!..

278 defa okundu , kategorisinde, 28 Kas 2018 - 18:01 tarihinde yayınlandı
SARAYKÖY YARIŞIYOR!..
reklam

Vizyon filmlerin Sarayköy’e gelmesiyle beyaz perdelerini aralayan Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi, Ege Bölgesi’ndeki 20 bin ve 30 bin nüfusa sahip ilçelerle yarışıyor. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi, sinema hizmetinin açıldığı günden bu yana binlerce kişiyi misafir etti. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Hemşehrilerimize kendilerini geliştirebilecekleri, en güzel ve en doğru hizmetleri yapmaya devam edeceğiz” dedi. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın ilçe halkına vaadi olan sinema hizmeti 13 Ekim tarihinde resmen gerçekleşti. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi sinema salonu vizyon filmleriyle beyaz perdesini araladı. Vizyon filmlerin Sarayköy’e gelmesiyle dikkatleri üzerine çeken Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde açıldığı günden bu yana binlerce kişi sinema izledi. Sarayköylü vatandaşları kültür sanat kursları ile buluşturmak için belediye bünyesinde kurslar açan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçenin tiyatro ile de bütünleşmesini sağlamak için Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü kurdu. İlçenin gençlerinden oluşan tiyatro ekibi, ilçe halkı ile birçok tiyatro oyununu bir araya geldi. Sinema hizmetiyle Denizli ilçeleri arasında ilk sırada yer alan Sarayköy artık Ege Bölgesi’ndeki ilçelerle de yarışmaya başladı.  Yapılan araştırmalar sonucunda Ege Bölgesi içerisinde 20 bin ve 30 bin nüfusa sahip 20 ilçe arasında sadece 3 ilçede sinema olduğu belirlendi.  Turizm şehirleri olan 31 bin 61 nüfusa sahip Foça’da ve 20 bin 799 nüfuslu Datça ilçesinde bulunan sinema hizmeti şimdi de Denizli’nin 30 bin 462 nüfusuna sahip ilçesi Sarayköy’de yer alıyor. Sarayköy’de hizmete giren sinema sistemini sadece ilçe halkı değil; Sarayköy’ün komşu ilçeleri olan Buharkent, Güney, Buldan, Babadağ’da yaşayan vatandaşlarda yararlanıyor.

DENİZLİ’NİN KARGAŞASINDAN KURTULDUK

Buldan ilçesinden Sarayköy’e ailesiyle sinema izlemeye gelen Ufuk Uslu, “Bizim için Sarayköy’de sinema olması çok iyi oldu. Denizli’nin kargaşası, trafiğine girip bir filme gitmektense burası daha güzel oldu bizim için. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi kolay bulunur bir yerdi. Geniş, çocukların güzel vakit geçirebileceği bir yer. Çok da modern bir görüntüsü var” diye konuştu.

“SARAYKÖY’E FİLM GELMESİ ÇOK GÜZEL OLDU”

Sarayköy’de ikametgâh eden Fatma Şentürk ise, “Sarayköy’de sinemanın olması çok güzel oldu. Biz sinema izlemek için Denizli’ye gidiyorduk. Bazen gidemediğimiz için filmleri izleyemiyorduk. Buraya gelmesi çok güzel” diyerek memnuniyetini dile getirdi. İlhami Toptaş, “Kültür Merkezimizi ilçemize kazandıran Sarayköy Belediyemize ve Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür ederiz. Sarayköy’ün böyle bir tesise ihtiyacı vardı. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde farklı etkinlikler yapılabilir. Ayrıca vatandaşlarımızın oturabileceği, zaman geçirebileceği çok güzel alanlarda var. Sinema gelmesi de bizleri ayrıca mutlu etti. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’ni ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz