REKLAM

SEYİR TEPESİ’NE MUHTEŞEM AÇILIŞ

289 defa okundu , kategorisinde, 10 Mar 2019 - 10:10 tarihinde yayınlandı
SEYİR TEPESİ’NE MUHTEŞEM AÇILIŞ
reklam

Pamukkale Belediyesi’nin en özel projesi olan ve Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin ilk etabı olan Şelale Bahçe düzenlenen muhteşem bir törenle hizmete girdi. Yusuf Güney ve Naira’nın konseri ve lazer gösterileri ile dikkat çeken açılışta konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “5 yılda geleceğe imza attığımız birçok eser oldu. Millet Bahçesi bu eserlerin en özeli. Bu proje tamamlandığında en az 2 milyon turist çekeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

Pamukkale Belediyesi, vizyon projelerinin en özeli olan Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin açılışını ilk etap olan şelale bahçe ile gerçekleştirdi. Orman ve Çevre Bakanlığı’na başvuru yapılan 1550 projenin en büyüğü olan ve Türkiye’nin en büyük tematik kent ormanı olma özelliğine sahip Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin ilk etabı olan Şelale Bahçe’nin açılışı muhteşem oldu. Ünlü sanatçılar Yusuf Güney ile Naira ile Türk Milli Takımının ve Galatasaray’ın eski yıldızı teknik direktör Ergün Penbe ile ünlü sunucu Emre Tilev ile ulusal ve yerel basın temsilcileri Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi ve Seyir Tepesi’nde yapılan geziye katıldılar.

GUİNNESS’E ADAY OLACAK

Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi çerçevesinde yapımı tamamlanan ve montaj aşamamasında olan dev horoz heykelinden de bahseden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Kaidesi 11 metre olan 16 metrelik dev horoz heykel montaj aşamasına geldi. Çok özel olarak üretilen bu heykel hem büyüklüğü hem de yapım şekli adına Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek nitelikte. Bu konuda da Pamukkale’nin adını duyurmak istiyoruz. Horoz Denizli’nin hemen hemen her yerinden görülecek ve haftanın her günü farklı bir renk ile ışıklandırılacak” diye konuştu.

Projenin çevreci yönüyle de ilgili bilgiler de veren Başkan Gürlesin, “Biz bu projemizde her projemizde olduğu gibi çevre konusunda duyarlılık gösterdik. Bugüne kadar 5 bin ağaç diktik. Makilik olan bu alanda proje sonuna kadar dikilecek olan ağaç sayısı 25 bin olacak. Ayrıca bugüne kadar 100 bin metrekare yeşillendirildi. Bu proje Denizli’nin çekim merkezlerinden biri olacak. Kente gelen turistler mutlaka buraya da uğrayacaktır. Biz yıl içinde 2 milyon kişinin Pamukkale Belediyesi Millet

Bahçesi’ne gelmesini bekliyoruz. 31 Mart seçimlerinde bize 5 yıl önce verilen emaneti büyük bir onur ve gururla yeni sahibine teslim edeceğiz. Ama ben ve tüm çalışma arkadaşlarım muhteşem eserlerle Türkiye’ye örnek olacak projelerin altına imza attık. Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin Pamukkalemize, Denizlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Orman Genel Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Daire Başkanı Özgür Balcı’nın plaketini Denizli Orman Bölge

Müdürü Mustafa Korucu’ya takdim etti. Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin yapımını sağlayan Makroyol A.Ş’nin sahibi Selim Özderya ile projenin çizimini yapan By Teknik firmasının yetkilisi Azer Özgür’e plaketleri Başkan Gürlesin tarafından verildi. Plaketlerin ardından Pamukkale Belediyesi Millet Bahçesi Seyir Tepesi’nin açılış kurdelesi İl Müftüsü Ahmet Aşık’ın duaları ile kesildi.Gecenin finali ise Dj performans eşliğinde lazer gösterisi ve Naira Konseri ile yapıldı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz