REKLAM

TİN: İŞ DÜNYASI YALNIZ DEĞİL

263 defa okundu , kategorisinde, 24 Oca 2019 - 15:23 tarihinde yayınlandı
TİN: İŞ DÜNYASI YALNIZ DEĞİL
reklam

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, son günlerde ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şahin Tin, “Ekonomimize pranga vurmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. İş dünyasının ne kadar yanındaysak iş âlemi ile ilgili olumsuz algılar yayma peşinde olanların da, üretime istihdama ve ülkemizin yürüyüşüne zarar vermek isteyenlerin de bir o kadar karşısında olmayı sürdüreceğiz” dedi. AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Şahin Tin, ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Şahin Tin, “Ülkemizin başarıyla ilerleyişini durdurmak için yollarımıza dikenler de dökseler, cesaretle ve kararlılıkla hedeflerimize doğru yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“HEDEFLERİMİZE ORTAK AKILLA İLERLİYORUZ”

Türkiye’nin son dönemde hızlı bir büyüme trendi yakaladığını, özellikle AK Parti iktidarları döneminde güçlü bir büyüme gerçekleştirdiğini belirten Şahin Tin, “Türkiye’yi 16 yılda 3,5 kat büyüttüysek, bunda şüphesiz iş âleminin girişimcilerimizin ve yatırımcılarımızın payı çok yüksektir. Türkiye dünyaya açılıp, ‘Bu pazarda ben de varım’ diyerek ciddi bir rekabet içinde efor sarf ediyorsa bunun temelinde yine iş aleminin ve iktidarımızın ortak akılla aynı yöne doğru yürüyor oluşu yatmaktadır. Bugüne kadar Türkiye olarak özellikle ekonomi alanında koyduğumuz bütün hedeflere ulaşmanın haklı gururunu yaşadık. İnşallah içinden geçtiğimiz dalgalı süreci de atlatarak yeni dönemde de ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükseltmek için yine ortak akılla güç birliği yaparak yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Biz bu anlamda özveriyle ve fedakârlıkla mücadele eden özellikle sanayicilerimize, yatırımcılarımıza, girişimcilerimize, esnafımıza ve bu toprakta emekle çalışan tüm vatandaşlarımıza inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

“FIRSATÇILARA AMAN VERMEYECEĞİZ”

Türkiye’yi ekonomik hedeflerinden uzaklaştırmak isteyen her türlü girişime karşı kararlılıkla mücadele etmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Milletvekili Şahin Tin, “İş dünyamızın her zaman yanında olacağız. Finans kaynaklarına erişimleri başta olmak üzere karşılaştıkları zorlukları aşmaları konusunda da çözüm odaklı bir yaklaşım sergilemeye devam edeceğiz. Ekonomi alanında özellikle son dönemlerde akıl ve mantıkla izah edilemeyecek bir sürece tanıklık ediyoruz. Kur ve enflasyondaki dalgalanmayla asla orantılı olmayan ve ekonomik verilerle ifade edilemeyen bir süreç yaşıyoruz. Fiyat artışları ile ilgili her gün yeni bir fırsatçının izahı mümkün olmayan bir akıl oyunuyla karşı karşıya kalıyoruz. Bu tarz fırsatçı yaklaşımla ticaret yapan, bu anlayışla üretim ve istihdam yaptığını diline dolayan hiçbir anlayışa ve yaklaşıma geçit verilmeyecektir” diye konuştu.

“GÜVENDE OLMAK İÇİN GÜÇLÜ OLMAK GEREKİYOR”

“İşimizi daha çok geliştirmek ülkemizi daha çok büyütmek öncelikli hedeflerimiz olmak zorunda” diyen Milletvekili Şahin Tin; açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “Türkiye olarak ticaretimizde ve ihracatımızda bazı dönemlerde Rusya ve Avrupa pazarı başta olmak üzere ciddi anlamda sıkıntılarla karşı karşıya kaldık. Ancak şu anda Afrika pazarı başta olmak üzere Güney Amerika ve Asya pazarlarına doğru ihracatçılarımızın yöneliyor oluşu son derece önemli. Sanayicimizin, üreticimizin ve ihracatçımızın gelişim ruhunun ve ülkemize kattığı katma değerin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve çok net görüyoruz. Ticaret hacmimizin düşük olduğu ülkelere yönelik daha ciddi adımlar atmamız gerektiğini biliyor ve bu doğrultuda hareket ediyoruz. Türkiye olarak güvende olmamızın en temel şartı her alanda güçlü olmaktır. Bunu da inşallah hep birlikte cesur kararlar alarak, önemli ve stratejik hamleler yaparak, kısacası her alanda başarılı olarak sağlayacağız.”

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz