REKLAM

ZOLAN, “HEMŞEHRİLERİME MİNNETTARIM”

255 defa okundu , kategorisinde, 26 Kas 2018 - 15:56 tarihinde yayınlandı
ZOLAN, “HEMŞEHRİLERİME MİNNETTARIM”
reklam

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığını açıklanmasının ardından kalabalık bir basın toplantısı ile Denizlililerin karşısına çıkan Başkan Osman Zolan, hangi siyasi parti olursa olsun kendisinden desteklerini hiç esirgemeyen tüm hemşehrilerine minnettar olduğunu vurgulayarak,  “Makamların en güzelinde, milletimizin gönlünde yer alma noktasında daha birçok güzellikler yapacağız. Bugün ‘bismillah’ diyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı açıklamasının ardından AK Parti Denizli İl Başkanlığında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçe belediye başkanları, AK Parti Denizli İl Yönetimi, il kadın ve il gençlik kolları, Merkezefendi, Pamukkale ve tüm ilçelerin yönetimleri ile kadın ve gençlik kolları, parti mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. Kalabalık bir basın toplantısında Denizlililerin karşısına çıkan Başkan Osman Zolan, hangi parti olursa olsun kendisinden desteklerini hiç esirgemeyen hemşehrilerine minnettar olduğunu söyledi.

“Milletimizin emanetini taşıyoruz”

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde milletimin iradesine tekrar başvuracaklarını anlatan Başkan Osman Zolan, “Demokrasinin vazgeçilmezi, olmazsa olmazı ve en güzeli millete gitmektir. Çünkü bu ülke, bu şehir milletimize, halkımıza aittir. Biz onların emanetini taşıyoruz, onların vermiş olduğu görevi en iyi şekilde yerine getirip, sorunlarını en hızlı şekilde çözmek için gayret sarf ediyoruz. İşte yeni bir demokrasi bayramı önümüzde. O bayramı inşallah hep beraber doyasıya yaşayacağız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına uygun gördüğünü anlatan Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu, “Ben kendilerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Beraber hizmet ettiğim ve Denizli’de birçok ilklerin yapılmasında emeği olan çok değerli Bakanımız Nihat Zeybekci Bey’e, milletvekillerimize, teşkilatımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

“Hangi partiden, siyasi görüşten olursa olsun”

Başkan Osman Zolan, “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi hizmetler gereklidir, ama yeterli değildir. Hizmetlerin yanında gönülleri de yapmak gerekir. Gönüllere girmek gerekir, en güzel makam halkın gönlünde olmaktır. Makamların en güzeli halkımızın gönlünde olmaktır. Biz bunu şiar edindik. Cumhurbaşkanımızın bu talimatını kendimize kılavuz edindik ve gece gündüz çalıştık. Halkımıza, hangi partiden, siyasi görüşten olursa olsun sorulduğunda, ‘Büyükşehir çalışıyor’ dedi. Çalışmak ve gönül birliği konusunda her zaman bizlerle ilgili olumlu ve güzel sözler söylendi. Onun için ben Denizli’de yaşayan 1 milyon 20 bin vatandaşıma huzurlarınızda, her birine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Hemşehrilerime minnettarım.”

“Hiçbir ayrım yapmaksızın”

“Bizim yaptıklarımız ortadadır, yürüyüşümüz bellidir” diyen Başkan Osman Zolan, “Uzun yıllardan beri de milletin hizmetindeyiz, hizmetkarıyız. Biz aynı anlayışla Denizlimiz’de taş üstüne taş koymak, sorunlarını bir bir çözmek ve güzelliklerine kavuşmak için inşallah hep beraber yürüyüşümüzü devam ettireceğiz. Şunu ben net bir şekilde söylemek istiyorum. Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da göstermiş olduğu AK Parti belediyecilik anlayışı ve hizmetkarlık ruhu 2004’te Denizli’de başlamıştır. Nihat Zeybekci Bey ile biz de onun yanında en yakınında yer alan bir kişi olarak 2004’ten bugüne kadar hizmet destanları yazılmaya devam ediyor. İnşallah 2019’da da aynı belediyecilik anlayışımızla  millete hizmet için gayret göstereceğiz. Tabi ki hiçbir ayrım yapmaksızın, mensubiyetine, cinsiyetine bakmaksızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm Denizli’yi kucaklayarak herkesi kardeş, yoldaş bilerek hizmet destanlarını yazmak için 31 Mart‘ta tekrar milletimizden destek ve onay noktasında çalışmalarımız olacak” dedi.

“Denizli bizim sevdamız”

Birçok projeleri olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Denizli ile ilgili daha hayallerimiz, hedeflerimiz var. Denizlimizin geldiği nokta Türkiye’de parmakla gösteriliyor ama inşallah Denizlimizi dünya kenti yapmak için gayret edeceğiz. Bu önümüzdeki dönem çok çok önemli. Büyükşehir noktasında ilk dönem çok zordu. Denizlimizin tamamına varan hizmetleri, öncelikleri, aciliyetleri çok iyi belirledik. Denizlimizde büyükşehirin temelleri sağlam atılmıştır. İnşallah bu temeller üzerine her dönem daha da güzellikler gelecek. Denizlimizle ilgili hayallerimiz var. Denizli bizim sevdamız. Makamlar gelip geçicidir. Esas olan iz bırakmaktır, eser bırakmaktır, gönüllerde kalmaktır. Biz makamların en güzelinde, milletimizin gönlünde yer alma noktasında birçok güzellikler yapacağız. Bugün ‘Bismillah’ diyoruz. İlk adımı, başlangıcımızı mensubu olmaktan dolayı gurur ve onur duyduğum partimizde atıyoruz” diye konuştu.

İl Başkanı Filiz, “Güzelliklerin altına imza atmaya devam edecek”

AK Parti’nin belediyecilik anlayışı ile kimsenin yarışamayacağını belirten AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, “Biz sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Türkiye’sine karşı sorumlu değiliz. Bizler bugünden yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Bunu söyleyen Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vurguladığı üzere biz seçimlere belediyecilik alanındaki büyük tecrübemizle giriyoruz. AK Parti lafla değil, projeleriyle seçime giriyor. Denizlimizde de gecesini gündüzüne katarak bu şehre modern şehircilik ve sosyal hizmetler açısından büyük yatırımlar yapan, başarı ödülleri ile şehrimizi gururlandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ın tekrar AK Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olmasından dolayı tebrik eder, başarıların devamını dilerim. Başkanımızın şehrimizdeki güzelliklerin altına imza atmaya devam edeceğine inancımız tamdır” dedi.

Köklü çözümler ve asırlık yatırımlar

Filiz, devamla şunları kaydetti, “Denizli’de belediyecilik konusunda Türkiye’ye örnek olan ve adeta destanlar yazan önceki dönem Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci ile başlayan bu kutlu hizmet davasında 2011 yılında bayrağı devralan ve aynı zihniyetle hizmetlere devam eden Osman Zolan Başkanımız köklü çözümler ve asırlık yatırımlarla şehrimizin güzelliğine güzellikler katmıştır. 2023 hedeflerine koşar adım giden ülkemize yakışır bir şehir olma yolunda önemli yol kat eden Denizlimiz Osman Zolan Başkanımızla kaldığı yerden emin adımlarla daha güçlü yürüyecektir. Allah utandırmasın, Allah çıktığı ve büyük bir başarı ile götürdüğü bu yolda yar ve yardımcısı olsun.”

Milletvekili Ök, “Kimsenin yapmaya cesaret edemediği hizmetleri yaptı”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybeki ile başlayan AK belediyeciliğini Denizli ile tanıştıran kişilerden biri olduğunu söyledi. Milletvekili Ök, “Bugün her yere gittiğimde Denizli’nin belediyecilik anlamında başarılarından bahsediliyor. Osman Zolan Başkanımız hiç durmadı, kimsenin bugüne kadar yapmaya cesaret edemediği hizmetleri yaptı. Altyapısıyla, üstyapısıyla çok büyük başarılara imza attı. Bu anlamda da Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. AK Parti olarak bugüne kadar hiç popülist bir belediyecilik yapmadık. Vatandaşımızın görseline hitap eden değil ne ihtiyacı varsa onu iyi bir şekilde analiz ederek o yönde projeler yaptık. Projelerimizle biz varız, dedik. Bu anlamda ben Nihat Zeybekci Başkanımıza ve Osman Zolan Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Denizli dünyada da adından söz ettiren bir şehir olacaktır”

Denizli’nin vizyon şehir olduğunu anlatan Ök, şöyle konuştu, “Denizli dünyada da adından söz ettiren bir şehir olacaktır. Bunu da en iyi şekilde Osman Zolan Başkanımızla yapacağımızı biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da, bizlerin de hep beraber teveccühü o yönde. Ben Başkanımıza başarılar diliyorum. Teşkilatımıza da çok teşekkür ediyorum. Sıkı bir seçim maratonuna başlıyoruz. Ama biz projelerimizle varız.”

 

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz