REKLAM

ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA VE ANMA PROGRAMINDA DUYGU DOLU ANLAR

258 defa okundu , kategorisinde, 18 Mar 2019 - 16:14 tarihinde yayınlandı
ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA VE ANMA PROGRAMINDA DUYGU DOLU ANLAR
reklam

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenlendi. Asri Mezarlıkta düzenlenen törende duygu dolu anlar yaşanırken, Vali Hasan Karahan ve diğer protokol üyeleri asker ve polis şehitliklerini ziyaret ettiler. Asri Mezarlıktaki Şehitlikte düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri

Şahin Tin, Nilgün Ök, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar, Gülizar Biçer Karaca, Yasin Öztürk, 11’inci Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şube

Başkanı Mustafa Işık, Denizli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hamdi Helvacılar, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Tören, Şehitlik Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı Duruşu, Saygı Atışı ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Valimiz Hasan Karahan, Şehitlik Şeref Defteri’ne duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı. Tören şehitlik ziyareti ile devam etti.

İlk olarak Askeri Şehitliği ziyaret eden Vali Hasan Karahan ile diğer protokol üyeleri, okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından şehit mezarlarına karanfil bırakarak şehit yakınlarına başsağlığı ve taziyelerini ilettiler. Askeri Şehitliğin ardından Polis Şehitliği ziyaret edildi. Vali Hasan Karahan burada da Şehitlik Şeref Defteri’ne duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.

Protokol üyeleri daha sonra şehit yakınlarıyla yakından ilgilenerek burada da şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Asri Mezarlıkta düzenlenen programın ardından Vali Hasan Karahan ve protokol üyeleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Denizli Şube Başkanlığı’nı ziyaret ederek burada gazi ve şehit yakınları ile biraraya geldiler. Ziyaretin ardından Vali Karahan ve protokol üyeleri; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümüne ilişkin Denizli Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programa katıldılar.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
reklam
Yorum Yaz